Profilo Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor

Günlük hayatta özellikle bayanların en çok yardımına koşan cihazlar arasında çamaşır makineleri yer almaktadır. Kıyafetlerinizin tüm pisliğini alan ve tertemiz kokmasını sağlayan makineler, zaman zaman bozulabilmektedir. Bu durum yüzlerce sebepten dolayı oluşabilir. Ancak en sık oluşanları makinenin boşaltım kısmının tıkanması ya da motorun arızalanması şeklinde gösterilmektedir. Sizler de Profilo çamaşır makinesi sıkma problemi yaşıyor iseniz mutlaka konumuzun detayını incelemelisiniz.

Çamaşır Makinesi Sıkma Sorunu Neden Oluşur?
Çamaşır makinesinde oluşan sıkma problemlerinin birkaç nedeni bulunmaktadır. Bu sorunları sizler içi derledik.

Kıyafet Ceplerinde Unutulanlar

Çamaşır makinelerinde oluşan sorunlar sonrası yapılan incelemelerde para, kürdan, çekirdek ve benzeri maddeler bulunmuş. Bu yüzden mutlaka makineye çamaşır atarken ceplerine bakmamız ve herhangi bir madde bırakmamız gerekiyor. İlerleyen zamanlar makinenizin içerisinde bulunan anakartın yanmasına kadar sorunlar çıkarabilmektedir.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ ARAYIN
444 88 48

Pompa Motorunun Bozulması

Diğer sorun ise makinenizin içerisinde yer alan ve pis suyu dışarı atmaya yarayan bir pompa bulunmaktadır. Bu pompa geçen süre içerisinde yıpranabilir, yanabilir ya da bozulabilir. Böyle bir sorun oluşması halinde pompanın değişmesi gerekir. Makineniz gürültülü ses çıkarıyorsa, bu da pompanın bozuk olduğu anlamına gelmektedir.

Elektronik Beyin Arızası

Günümüzdeki makineler tamamen elektronik kartlara ve anakarta bağlıdır. Bu da orada oluşan bir sıkıntının pompayı çalıştıran işlevi yerine getirmemesine neden olabilir. İlk olarak teknik servisin incelemesi gerekiyor. Daha sonra değişikliklik ya da tamir işlemi yapılabilir.

Sıkma Devri Problemi

Bu sorun da en çok rastlanılanlar arasında bulunmaktadır. Sıkma devrinde problem olması halinde yıkama yapıldıktan sonra makine otomatik olarak sıkmaya geçmeyecektir. Bu sorunun çözümü ise yine teknik servis ile olmaktadır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra yeni orijinal motor takılabilir ya da tamir edilebilir.

3 Comments

  1. Makinam profilo multi jet çamaşırmakinası çamaşırı yıkadı suyunu boşaltıyo ama sıkmadı birde çamaşırları boşaltıp sıkmaya aldık boşta sıkıuor acaba neden teşekkür ederim şimdiden

  2. Yıkama programında yaklaşık 4 saat kaldı ve durulama aşamasına geçmedi neden olabilir?

Comments are closed.

SERVİSİ ARA
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Kombi Çözüm