Profilo Bulaşık Makinesi E15 Hatası

Profilo Bulaşık Makinesi E15 Hatası kullanıcılar tarafından sık görülen hataların başında gelmektedir. Bu hata ile karşılaşan kullanıcılar hemen internetten küçük bir aramayla sorunun ne olduğunu öğrenmek isterler.

Kısaca tanımını yapmak gerekirse; E15 hata kodu bulaşık makinenizin iç kısımndan altında bulunan su sacına su akıtmasından doluşan bir hatadır. Bu da cihazınızda su sızıntısı olduğu anlamına gelir. Bu durumda bulaşık makineniz E15 hatasını verir. Su sızıntısının nedenleri ise;

 • Sızıntı sensörü arızalanmış olabilir.
 • Drenaj sistemi tıkanmış olabilir.
 • Nozullar yıpranmış olabilir veya basınç değeri oldukça düşüktür.
 • Su fıskiyesinde bir sorun meydana gelmiş olabilir.

Hatanın Çözümü
Profilo Bulaşık Makinesi E15 Hatası ile karşılaşıldğında kullanıcı olarak yapabileceğiniz tek şey; cihaz fişten çıkarıldıktan sonra yaklaşık 45 derecelik bir açıyla eğilmesi gerekir. Bu işlem bobberin tepsiye yapışmasını önlemeye yardımcı olur. Daha sonra cihaz eğidliğinde tepsiden suyun boşaltılması ve ardından kurutulması gerekir.

Ortalama 1 gün kurutulması için yeterli bir süredir. Ancak bu işleme rağmen hala aynı hata ile karşılaşılıyorsa teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

1 Comment

 • Orhan Esen on 8 Aralık 2020

  21 .12 2019 tarihinde aldığım Profilo bulaşık makinası E.15 kod uyarısı bildirimi yaptı .

  Bu kod arızası bir su sizintisi arızasını tanımlıyor .

  Benim anlayamadigim konu , bu kadar iddialı bjr markanin ürünü Bir yillik kullanımla nasıl böyle bir ariza gösterebilir. . .

Leave a Reply

Call Now ButtonSERVİSİ ARA