Profilo Çamaşır Makinesi E18 Hatası

Profilo Çamaşır Makinesi E18 Hatası kullanıcılar tarafından gelen şikayetlerden birisidir. Bu hatayı alan kullanıcılar makinenin kontrol panelinde veya ekranında E18 hatasını görür.

Bu hatanın açıklaması ise; çamaşır makinesinin su boşaltımında sorun yaşadığı anlamına gelir. Bu durumda makineden verim alınamaz. Kirli suyun tahliye edilememesinin birkaç nedeni olabilir. Bunlar;

Profilo Çamaşır Makinesi E18 Hatası Neden Olur?

  • Tahliye hortumunda ezilme veya bükülme meydana gelmiş olabilir.
  • Tahliye filtresinde tıkanma oluşmuş olabilir.
  • Tahliye pompası çalışmıyor olabilir.
  • Tahliye su hortumunda tıkanma meydana gelmiş olabilir.

Hatanın Çözümü

Hatanın çözümü için kullanıcı olarak uygulayabileceğiniz birkaç adım bulunmaktadır. İlk olarak makinenin ön kısmında bulunan filtreyi kontrol ediniz. Filtre, çamaşır makinesinin önünde alt kısmında bulunamktadır. Filtreyi kontrol ediniz ve yanında bulunan su tahliye hortumunun içindeki suyu alın.

Filtreyi sökmeye çalıştığınızda eğer zorlanarak dönüyorsa muhtemelen deterjan artıkları nedeniyle sıkışma meydana gelmiştir. Kapak açıldığında filtrenin içini ve dışını pamuk ve benzeri bir nesne ile temizleyip filtreyi tekrar takın. Temizleme konusunda yoğun kimyasallı ilaçlar kullanmamaya özen gösterin ve makinenin fişinin takılı olmadığına emin olun.

Su tahliye edildi ve hata ortadan kalktıysa çamaşır makinenizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak tüm bunlara rağmen hala Profilo Çamaşır Makinesi E18 Hatası alıyor iseniz en yakınınızda bulunan teknik servis ekibinden yardım talebinde bulununuz.

Sıkça Sorulan Sorular

Profilo Çamaşır Makinesi E18 Hatası nedir?

Profilo çamaşır makinesi E18 hatası, makinenin su drenajı sırasında bir problem olduğunu gösteren bir hata kodudur. Bu hatanın nedeni, makinenin su tahliye hortumunun tıkanmış veya bükülmüş olması olabilir.

Profilo Çamaşır Makinesi E18 Hatası nasıl çözülür?

E18 hatasını çözmek için öncelikle makinenin fişini çekin ve su tahliye hortumunu kontrol edin. Hortum tıkalıysa veya bükülmüşse, düzeltin veya temizleyin. Ardından, makineyi yeniden başlatın ve programınızı yeniden başlatın. Hata kodu hala devam ediyorsa, bir teknik servis çağırmak en iyi seçenektir.

Profilo Çamaşır Makinesi E18 Hatası nasıl önlenir?

Profilo çamaşır makinesi E18 hatasını önlemenin en iyi yolu, makineyi kullanmadan önce ceplerinizi kontrol etmek ve makineye sadece uygun boyutta yükler yüklemektir. Ayrıca, makinenin filtrelerini düzenli olarak temizlemek ve su tahliye hortumunu kontrol etmek de hatanın önlenmesine yardımcı olabilir.

Profilo Çamaşır Makinesi E18 Hatası ne kadar tehlikelidir?

Profilo çamaşır makinesi E18 hatası, makinenin normal şekilde çalışmasını etkileyen bir hata kodudur. Ancak, ciddi bir tehlike oluşturmaz ve evde çözülebilir.

SERVİSİ ARA
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Kombi Çözüm