Profilo Çamaşır Makinesi E18 Hatası

Profilo Çamaşır Makinesi E18 Hatası kullanıcılar tarafından gelen şikayetlerden birisidir. Bu hatayı alan kullanıcılar makinenin kontrol panelinde veya ekranında E18 hatasını görür.

Bu hatanın açıklaması ise; çamaşır makinesinin su boşaltımında sorun yaşadığı anlamına gelir. Bu durumda makineden verim alınamaz. Kirli suyun tahliye edilememesinin birkaç nedeni olabilir. Bunlar;

  • Tahliye hortumunda ezilme veya bükülme meydana gelmiş olabilir.
  • Tahliye filtresinde tıkanma oluşmuş olabilir.
  • Tahliye pompası çalışmıyor olabilir.
  • Tahliye su hortumunda tıkanma meydana gelmiş olabilir.

Hatanın Çözümü

Hatanın çözümü için kullanıcı olarak uygulayabileceğiniz birkaç adım bulunmaktadır. İlk olarak makinenin ön kısmında bulunan filtreyi kontrol ediniz. Filtre, çamaşır makinesinin önünde alt kısmında bulunamktadır. Filtreyi kontrol ediniz ve yanında bulunan su tahliye hortumunun içindeki suyu alın.

Filtreyi sökmeye çalıştığınızda eğer zorlanarak dönüyorsa muhtemelen deterjan artıkları nedeniyle sıkışma meydana gelmiştir. Kapak açıldığında filtrenin içini ve dışını pamuk ve benzeri bir nesne ile temizleyip filtreyi tekrar takın. Temizleme konusunda yoğun kimyasallı ilaçlar kullanmamaya özen gösterin ve makinenin fişinin takılı olmadığına emin olun.

Su tahliye edildi ve hata ortadan kalktıysa çamaşır makinenizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak tüm bunlara rağmen hala Profilo Çamaşır Makinesi E18 Hatası alıyor iseniz en yakınınızda bulunan teknik servis ekibinden yardım talebinde bulununuz.

No Comments

Leave a Reply

Call Now ButtonSERVİSİ ARA