Profilo Buzdolabı Motor Çalışmama Sorunu ve Çözümü

Yiyeceklerimizi ve içeceklerimizi güvenli bir şekilde saklamak ve taze tutmak için buzdolabına ihtiyaç duyarız. Buzdolabında ise zaman zaman bozulma problemi ortaya çıkmaktadır. Bu problem oldukça doğaldır. Özellikle elektronik aletlerde bir süre sonra bazı sorunlar baş göstermektedir. Ancak düzenli bakım yapılması ve dikkatli kullanılması halinde bu sorunlar en aza inecektir. Konumuzun detayında ise Profilo buzdolabı motor çalışmama sorunu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Buzdolabı Motoru Neden Çalışmaz?
Buzdolabı motorunun çalışması teknik bir problem olabilirken, dış etkenlerden dolayı da oluşabilmektedir. Örnek vermek gerekirse, voltaj düşüklüğü ya da kullanıcı kaynaklı hatalar sonucunda buzdolabı motoru çalışmamaktadır. Buzdolabının çalışmama sorunlarına değinecek olursak;

-Buzdolabının motorunda çalışmasına dair herhangi bir titreme gibi durumlar yoksa muhtemelen starteli arızalıdır. Bu parçanın arızalanması ise motorun kısa devre yapmasına yol açacaktır. Mutlaak teknik servis çağrılmalı ve tamir ettirilmelidir. Eğer uzman değilseniz, bireysel olarak tamir etmeye çalışmayın.

-Buzdolabının fazla ısınması sonrası motor çalışmayı durdurabilmektedir. Bu sıcaklık durumun dolabın arkasındaki bakır tellerden ve buzluğun içerisinden gelen tıs seslerinden anlayabilirsiniz. Mutlaka teknik servis tarafından incelenmesi ve sorunun bulunması gerekmektedir.

-Buzdolabı içerisinde bulunan hermatik kompresörde hata meydana gelebilir. Bu arıza motorun da çalışmamasına neden olacaktır.

-Konderserin içerisinde bulunan soğutucu akışkan azalmış olabilir ya da yıkanma işlemini yapamayabilir. Buzdolabının bu problem sonrası soğutmayacak ve yiyecekleri bozacaktır.

-Yukarıdaki gibi kısa devre gibi durumlar sonrası çalışmama sorunu ortaya çıkarsa; ilk olarak buzdolabınızı fişten çekin ve içerisindeki bütün eşyaları çıkartın. 48 saat beklettikten sonra tekrar fişe takın ve çalıştırın. Eğer çalışmaya başladıysa muhtemelen kısa devre sorunu olmuştur. Bu şekilde kısa devre problemini çözebilirsiniz.

SERVİSİ ARA
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Kombi Çözüm