Profilo Buzdolabı Buzlanma Sorunu

Profilo bir dünya markası olup, çeşitli beyaz eşya, ev aletleri ve elektronik aletleri ile sizlere kaliteli hizmet sunmayı benimsemiştir. Buzdolapları her geçen gün teknolojinin ilerlemesi ve bununla birlikte yeni ürünlerin sürekli olarak güncellenmesi buzdolabı ihtiyacının sonunu getirmemektedir. Profilo markalı buzdolabınız var ise ve bu buzdolabınız da buzlanma sorunu yaşıyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Buzlanma Sorunu Neden Olur?
Öncelikle buzdolabınızın derin dondurucu kısmın da yoğun bir buzlanma söz konusu ise buzlanmadan kaynaklı olarak derin dondurucu görevini yapmaz ve derin dondurucu da bulunan sebzeleriniz, meyveleriniz bozulabilir. Bu durumla karşı karşıya kalan kişiler durumu kurtarmak amacı ile su takviyesi yapmalı ve buzları eritmelidir.

Buzlanma sorununun nedenin de yatan asıl sorun ise su giden tahliye kanallarının kapalı olması olup, bundan kaynaklı olarak arıza vermesidir. Eriyen sular tahliye kanallarının kapalı olmasından kaynaklı olarak gidecek yer bulamaması nedeni ile gidecek yer bulamaması sonucun da ise buzdolabının içerisine akmaktadır. Buna yapılarak tek çözüm ise eğer Profilo buzdolabı buzlanma sorununu çözebileceğinize inanıyorsanız, tahliye kanalını açmalısınız.

Tahliye kanalını açmak için buzdolabınızın fişini çekmeli ve çektikten sonra buzdolabını öne çekerek arkasında bulunan taliye bölümüne sıcak su dökerek ve ince çubukla tıkalı yeri açarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.
Fakat bu durumdan anlamıyorsanız mutlaka Profilo servisinden yardım almalı ve hiçbir şekilde müdahale etmemelisiniz. Aksi takdir de buzdolabını bozabilir ve daha büyük sorunlara davetiye çıkarabilirsiniz.

Buzdolabının normal çalışması halin de halen soğutma yapmıyor ise bu durum da buzdolabının derecesini biraz daha arttırabilirsiniz. Eğer kalıcı çözüm sağlamıyor ise servisten yardım alarak sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz. Buzdolabı hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin kendilerinin müdahale etmesi doğru olmaz.

SERVİSİ ARA