Profilo Buzdolabı Alt Kısmı Soğutmuyor

Kapakların uzun süre açık kalması ile birlikte sensor switch adını verdiğimiz butonlar, fan motorunun durmasına ve sağlıklı bir şekilde çalışmamasına sebebiyet veriyor. Soğutma işlemi doğru bir şekilde gerçekleşmediği için bu tür anlarda cihaz sürekli olarak tersini yapmayı deniyor ve daha fazla soğutmak için ekstra güç sarf ediyor.

Bir süre sonra soğutma kanalları donmaya başlayacak ve cihaz iyiden iyiye zarar görecektir. Alt kısmın soğutma yapmamasının en önemli nedeni de kesinlikle budur. Buzdolabının mevcut sıcaklığını korumak adına içindeki ürünleri çıkartıp 48 saat boyunca kapakların açık kalmasını sağlayın. Bu esnada fişten çekmeyi de ihmal etmeyin. 48 saatlik süre sona erdikten sonra muhtemelen sorun da ortadan kalkmış olacaktır.

Devam eden arıza durumunda ise Profilo Servis ekiplerini arayabilir ve konu hakkında yardım talebinde bulunabilirsiniz. Servis hizmeti almak kesinlikle çok daha doğru bir hamle olacak ve cihazlarınızın daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır. Servis ekipleri evlerinize kadar geliyor ve sorunun asıl kaynağını kısa süre içerisinde tespit ediyorlar.

No Comments

Leave a Reply

Call Now ButtonSERVİSİ ARA