Profilo Bulaşık Makinesi E01 Hatası

Profilo bulaşık makinesi kullanıcılarının sık sık karşı karşıya geldiği E01 hatasını açıklamaya çalışacağız. Bu hatanın asıl kaynağı, makineye ait küvette biriken su ya da köpük oluşumudur. Küvetin doğru bir şekilde temizlenmesi gerekiyor ve boşaltma işlemini yaparken makinelerinizi öne çekmeniz yeterli olacaktır.

Su ve köpük birikintisi bu hatanın asıl nedeni olarak biliniyor ancak donanımsal arıza d gün yüzüne çıkabiliyor ve cihazı görmeden net bir şey söylemek ne yazık ki mümkün olmayacaktır.

Makineyi hafif eğimli hale getirerek küvet içerisindeki birikintiyi temizlemek ve boşaltmak mümkün ancak bu işlemi yaparken donanımsal parçalara ve aynı zamanda elektik aksamına zarar vermemek adına dikkatli olmanız gerekiyor. Eğer bu konuda bilgi ve tecrübe sahibi değilseniz Profilo servis ekiplerinden yardım alabilirsiniz.

Bu işlemlere rağmen sorun devam ediyorsa farklı bir sorundan söz etmek mümkün ve zaten servis ekipleri bu konuda gerekli yardımı en iyi şekilde yapacak ve parça değişimi gerekiyorsa da parça temini için adım atacaklardır.

No Comments

Leave a Reply

Call Now ButtonSERVİSİ ARA