Profilo Bulaşık Makinesi Düğmeleri Çalışmama Arızası

Bulaşık makineleri çağımızın en iyi buluşları arasında yer almaktadır. Yemeklerin ardından annelerimizin çilesi olan bulaşıklardan korumaktadır. Ancak elektronik cihazların kaderi olması nedeniyle bulaşık makineleri de geçen zamanlar sonrası arıza yapmaktadır. Genellikle bu sorun yıkamama, kirli bırakma gibi olabilir. Ancak bulaşık makinesi düğmeleri çalışmama arızası ise yine en çok rastlanılanlar arasında bulunur. Profilo markası en çok kullanılan makineler arasında yer almaktadır. İnternet üzerinden gelen şikayetlere bakıldığında ise Profilo bulaşık makinelerinin de düğmelerinde aynı sorunun oluştuğu görülmektedir. Konumuzun detayında ise bulaşık makinelerinde oluşan sorunu işleyeceğiz.

Bulaşık Makinesi Düğmesi Çalışmıyor
Bu sorun birkaç nedenden dolayı ortaya çıkabilmektedir. En çok rastlanılanları ise temassızlık, kabloda hata, düğme iç plastiğinin kırılması ya da kart sorunu olabilmektedir. Bilindiği üzere elektronik parçalar birbirine bağlı olarak çalışmaktadır. Birinin bozulması halinde ise arıza daha da artacaktır.

Temassızlık: Bir zaman sonra makinenin içerisinde bulunan parçalar eskiyecek ve çürüyecektir. Bu durumun olması halinde ise kablolar tam anlamıyla faaliyetini yerine getiremeyecektir. Siz düğmeye bastığınızda kablolardan gerekli akım geçemeyeceği için makine başlamayacaktır. Bu durumda ise teknik servis aracılığı ile kabloların değiştirilmesi gerekmektedir.

Düğme Plastiğinin Kırılması: Eğer dokunmatik bir düğmeye sahip değilseniz; muhtemelen plastik kısmında bir sorun bulunmaktadır. Düğmenin içerisinde bulunan plastik kısım zamanla sert basmaktan kırılabilmektedir. Daha sonra düğme oldukça boş ve arkasında parça yokmuş gibi durmaktadır. Bu tür durumlarda genellikle elektrik farklı bir düğmeye bağlanmakta ya da düğme değiştirilmektedir. Eğer makinenin düğme kısmı parça değil de bütün halinde ise bütün düğmelerin değişmesi gerekmektedir. Bu da evinize gelen teknik servisin parçalar için ve hizmet için daha fazla para alması anlamına gelmektedir.

SERVİSİ ARA
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Kombi Çözüm